0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Хан: Уверен сум дека ќе има преговори во јуни

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, за МИА порача дека верува дека, доколку бидат спроведени реформите, ЕУ во јуни ќе се согласат преговорите да започнат веќе оваа година, јави дописничката на МИА од Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close