Фудбал

Хамшик во Кина за годишна плата од девет милиони евра

Италијанските медиуми објавија нови детали за можното заминување на играчот од средниот ред на Наполи, Марек Хамшиќ, во кинескиот клуб Далиан Јифан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close