СветСвет.Портал

Хамени на средба со Асад: Иран се гордее што ѝ помага на Сирија

Сирискиот претседател Башар ал Асад, кој е во службена посета на Иран, се сретна со иранскиот претседател Хасан Рохани и со иранскиот врховен водач, ајатолахот Али Хамени, соопшти сириското претседателство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close