БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција успешно го лансираше сателитот Hellas Sat 4

Од европската вселенска станица во Куру, Француска Гвајана, успешно беше лансиран сателитот Hellas Sat 4 во носечката ракета Ариана 5, што ќе ги користи грчката и кипарската орбита, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close