БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчкиот Парламент во првото гласање даде зелено светло за дел од уставните измени

Гарантирање на верската неутралност на државата, ограничување на пратеничкиот имунитет и ратификување на меѓународни договори преку референдум, се дел од уставите измени што ги усвои грчкиот Парламент во прво гласање, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close