Дописници МКДОпштински вести

Градоначалникот на Кавадарци на средба со ваташани, се разговарало за регулацијата на реката Луда Мара 

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и стручниот тим на општината, оствариле средба со жители на селото Ваташа, на иницијатива на месната заедница, а  се разговарало за регулацијата на реката Луда Мара. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close