КошаркаРезултати

Голден стејт се врати од -19

Актуелниот НБА шампион Голден стејт, успеа да избегне пораз од Мајами во натпревар на кој тимот од Калифорнија во еден момент од првата четвртина имаше водство од 26:7. „Вориорс“ до крајот на четвртината дојдоа до -10 (24:34), а потоа постепено ја анулираа негативата за во неизвесен финиш да дојдат до победата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close