0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Godina qeveritare e gatshme për mbishkrimin “Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut”

Pas marrjes  së Notës verbale me të cilën Athina sot do ta informojë Shkupin se janë ratifikuar Marrëveshja e Prespës dhe protokolli për anëtarësim në NATO, dhe përmbushja e të gjitha kushteve juridike për hyrjen në fuqi të marrëveshjes përfundimtare dhe amendamentet kushtetuese, fillon zbatimi i emrit të ri Republika e Maqedonisë së Veriut.

Back to top button
Close