Makedonija.SlajderДописници МКДРепортажа

Гевгелија од град на свилената буба до македонски Лас Вегас

Одгледувањето на свилената буба во развојниот пат на Гевгелија во современа градска населба,бил најпрофитабилниот бизнис од [to егзиситирало населението.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close