Makedonija.SlajderДописници МКДРепортажа

Гевгелија од град на свилената буба до македонски Лас Вегас

Одгледувањето на свилената буба во развојниот пат на Гевгелија во современа градска населба,бил најпрофитабилниот бизнис од [to егзиситирало населението.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close