ЕвропаЕвропа.Портал

Германскиот производител на оружје Хеклер-Кох казнет со 3,7 милиони евра

Покраинскиот суд во Штутгарт парично ја казни германска компанија за производство на оружје Хеклер-Кох поради кршење на Законот за контрола на трговијата со оружје. Компанијата треба да плати казна во висина од 3,7 милиони евра.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close