ЕвропаЕвропа.Портал

Генерален штрајк ја парализира Белгија

Генералниот штрајк на вработените во Белгија, кои бараат поголеми плати, денеска го парализира воздушниот, поморскиот и железничкиот сообраќај во земјата, а затворени се неколку стотици фабрики.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close