0_Магазин.ПорталЗанимливости

Геј пингвини „родители“ на запоставени јајца

Во пингвинската колонија во еден од австралиските аквариуми во Сиднеј, сите „родители“ се грижат за своите идни младенчиња, освен една двојка, пишува „Њујорк тајмс“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close