БизнисБизнис.ПорталЕвропаЕвропа.Портал

Француската Влада ќе оди до крај во трансформацијата на економскиот модел

Францускиот министер за економија, Бруно Ле Мер оцени дека имиџот на неговата земја и натаму останува „недопрен", по речиси три месеци од протестите  на „жолтите елеци", и дека Владата, додека го слуша „гневот", ќе оди до крајот на реформите, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close