Оригинални текстовиПолитички партии

Европските либерал-демократи со поддршка за Македонија

Делегација на Либерално-демократската партија, составена од претседателот на ЛДП, Горан Милевски и Зоран Шапуриќ, министер во Владата на РМ од редовите на ЛДП, учествуваше на состанокот на Советот на АЛДЕ (Алијанса на либерали и демократи за Европа) што се одржа на 9 и 10 февруари 2019 година во Берлин, Германија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close