Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Европарламентот ги зајакнува капацитетите на ЕУ во случај на елементарни непогоди

Европскиот парламент одлучи да го унапреди механизмот за цивилна заштита на ЕУ, чија задаче е справување со пожари, невремиња и поплави, јави дописникот на МИА од Стразбур.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close