Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ и САД размислуваат за воведување нови санкции кон Русија

ЕУ и САД размислуваат за воведување дополнителни санкции кон Русија, поради задржувањето на 24-темина украински војници од страна на припадници на руската Воена морнарица во близина на Крим лани во декември, тврдат дипломатски извори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close