БалканБалкан.Портал

Ердоган: Се надевам дека односот на САД нема да се промени поради С-400

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган синоќа изрази надеж дека односот на САД кон Турција нема да се промени поради одлуката да купи систем за ракетна одбрана С-400 од Русија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close