БалканБалкан.Портал

Ердоган го посети местото каде се урна зграда, бројот на жртви се зголеми на 17

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска го посети местото на несреќата во Истанбул, каде што во средата се урна осумкатна станбена зграда, при што загинаа 17 лица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close