Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Екстремната левица виновна за насилството на саботните протести на „жолтите елеци“ во Париз

Екстремната левица е одговорна за насилствата што се случија за време на протестите во Париз, организирани 13-та сабота по ред од страна на „жолтите елеци“, изјави државниот секретар за внатрешни работи на Франција, Лоран Нуњез, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close