0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници МKРепортажа

Еден час во „Куќа на лисјата“ во Тирана

Еден час во „Куќа на лисјата“ во Тирана!? Премногу или премалку за престој во Музејот за тајно набљудување, место во кое се архивирани и се сведочи за злосторства на албанската тајна полиција Сигурими. Нашиот водич дополни дека Музејот всушност е сведоштво за времето кога режимот во Албанија, предводен од диктаторот Енвер Хоџа, се борел против надворешниот, но и внатрешниот непријател.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close