0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderАнализаДописници СветПолитика

Договорот од Преспа предизвика политички турбуленции во Грција и пред и по потпишувањето

Со синоќешната ратификација  на Протоколот за членството на Македонија  во НАТО грчката страна ја исполни и втората своја обврска согласно Договорот од Преспа, договор кој во Грција предизвика турбуленции и пред, но и по потпишувањето. Предизвика реакции во општеството, промени на политичката сцена, заострена реторика меѓу партиите, но и засилена активност на екстремно десничарите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close