0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Денеска се очекува Атина да испрати вербална нота до Скопје

Во текот на денешниот ден, според најавите на алтернативниот шеф на грчката дипломатија Јоргос Катругалос, се очекува Атина да испрати вербална нота до Скопје, во која ќе информира дека Грција ги ратификува и Договорот од Преспа и Протоколот за членство во НАТО, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close