0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Давидовиќ: За 27 април нема ниту еден обвинет од СВР Скопје, туку само оние за кои нема докази

Факт е дека МВР потфрлило на 27 април, факт е дека тогашната партија на власт го координирала настанот преку УБК и дека при такви влијанија обвинетите не можеле да преземат акција, истакна денеска адвокатот на обвинетиот Душко Лазаров, Звонко Давидовиќ, во завршните зборови за настаните од насилството во Собранието на РМ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close