0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Давидовиќ: За 27 април нема ниту еден обвинет од СВР Скопје, туку само оние за кои нема докази

Факт е дека МВР потфрлило на 27 април, факт е дека тогашната партија на власт го координирала настанот преку УБК и дека при такви влијанија обвинетите не можеле да преземат акција, истакна денеска адвокатот на обвинетиот Душко Лазаров, Звонко Давидовиќ, во завршните зборови за настаните од насилството во Собранието на РМ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close