0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Дарко Лакетиќ: Сè повеќе болни деца

Претседателот на собраниската Комисија за истражување на последиците од НАТО-бомбардирањето на Србија, Дарко Лакетиќ, изјави дека првите прелиминарни резултати од научно-медицинска студија покажуваат пораст на зачестеноста на болести, особено малигни болести на крвта кај деца од пет до девет години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close