0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Дарко Лакетиќ: Сè повеќе болни деца

Претседателот на собраниската Комисија за истражување на последиците од НАТО-бомбардирањето на Србија, Дарко Лакетиќ, изјави дека првите прелиминарни резултати од научно-медицинска студија покажуваат пораст на зачестеноста на болести, особено малигни болести на крвта кај деца од пет до девет години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close