0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Ципрас:  Уште еднаш ѝ посакувам добредојде на Северна Македонија

 Би сакал, уште еднаш од тука, да ѝ посакам добредојде на Северна Македонија пријателска земја која треба да биде поддршка, а не противник во нашите напори за безбедност, стабилност,  и соработка во поширокиот регион, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас на крајот од неговиот говор во грчкиот Парламент за време на  расправата за Протоколот за членство во НАТО, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close