0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Чудесна земја со чудни правила: до 2015 година сите според законот смееле да убијат Баскијци!

Секогаш кога пишуваме за чудесниот Исланд, пишуваме за неверојатни убавини, гејзери, поларна светлина и слични нешта што ни се на памет кога го споменуваме овој далечен и мал, но туристички многу привлечен - остров. Но, овој пат малку погледнавме во историјата и прочитавме повеќе за необичните закони кои некогаш (или се уште) биле во сила. Па, да почнеме со приказната ...

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close