0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Чудесна земја со чудни правила: до 2015 година сите според законот смееле да убијат Баскијци!

Секогаш кога пишуваме за чудесниот Исланд, пишуваме за неверојатни убавини, гејзери, поларна светлина и слични нешта што ни се на памет кога го споменуваме овој далечен и мал, но туристички многу привлечен - остров. Но, овој пат малку погледнавме во историјата и прочитавме повеќе за необичните закони кои некогаш (или се уште) биле во сила. Па, да почнеме со приказната ...

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close