БалканДописници Свет

Членови на „Рубикон“ упаднаа во грчко-турската комора во Атина

Во знак на солидарност на Курдите коишто штрајкуваат со глад, членови на анархистичката група „Рубикон“ упаднаа во грчко-турската комора во северниот дел на Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close