БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Членови на Рубикон упаднаа во Амбасадата на Швајцарија во Атина

Група од околу 10 членови на анархистичката група Рубикон претпладнево упаднаа во Амбасадата на Швајцарија во Атина, фрлија летоци и си заминаа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close