БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Членови на „Рубикон“ со бои ја нападнаа амбасадата на Италија во Атина

Група од околу 15 членови на анархистичката група „Рубикон“ со бои ја нападнаа италијанската амбасада во Атина. Полицијата приведе 14 лица, а грчкото МНР го осуди нападот, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close