БалканБалкан.Портал

Четворица уапсени по уривањето на зградата во Истанбул

Турските власти приведоа четири лица во врска со уривањето на станбена зграда во Истанбул, при што загинаа 21 лице.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close