0_Македонија.ПорталПолитика

Церар до Џафери: Словенија безусловно ја поддржува Македонија

Словенија безусловно ја поддржува Македонија во сите нејзини напори на билатерален и мулатерален план и во таа насока ќе продолжи и во иднина особено кога станува збор за отпочнување на процесот за преговори за членство во Европската унија, му порачал словенечкиот министер за надворешни работи Миро Церар на претседателот на македонското Собрание Талат Џафери, кој е во официјална посета на Љубљана. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close