0_Македонија.ПорталПолитички партии

Централно претседателство на Алијансата за Албанците во Тетово

Политичката состојба во земјата и дебати за претседателските и евентуалните предвремени парламентарните избори. Ова беа темите на вечерашната седница на Централното претседателство на Алијансата за Албанците што се одржа во партиското седиште во Тетово, информираше претседателот на оваа партија Зијадин Села.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close