БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Цените на становите во Скопје во 2019-та ќе останат стабилни

Цените на становите во Скопје, оваа година ќе останат стабилни. Но, доколку продолжи забавувањето на градежните активности се очекува пораст на цената на станбениот простор на среден рок. Ова го истакна Влатко Богоев, извршен директор на Фортонмка, консултантска компанија за комерцијални недвижности, на денешната презентација на движењата на пазарот на недвижности за минатата година, како и очекувањата за тековната година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close