БалканБизнисБизнис.Портал

Бугарскиот извоз намален за 12,5 отсто

Извозот на Бугарија во странство во текот на 2018 година е намален за 12,5 отсто на годишно ниво, на 17,55 милијарди лева (8,97 милијарди евра), покажуваат податоците на бугарскиот Национален статистички институт (НСИ).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close