ЕвропаЕвропа.Портал

Би-Би-Си и Ај-Ти-Ви во заеднички проект за британски стриминг сервис

Најголемите британски телевизиски медиуми Би-Би-Си и Ај-Ти-Ви денеска објавија планови за создавање британски сервис за стриминг, наречен „Бритбокс“, во обид да се спротистават на големата конкуренција од онлајн гигантите, како што е Нетфликс.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close