Kultura.SlajderKulturëKulturë.Portal

Berlinale: Tregimi për banoren e Shtipit që kërceu pas kryqit i emocionoi kritikët filmik

Filmi maqedonas "Perëndia ekziston, emrin e ka Petrunija" të Teona Strugar Mitevska që është në seleksionimin kryesor në Festivalin e Filmit në Berlin, sot në orën 9:00 është shfaqur para gazetarëve dhe kritikut të filmit. Projeksioni është ndjekur me duartrokitje, ndërsa konferenca për shtyp ka shkaktuar interes të madh tek gazetarët.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close