КултураКултура.Портал

Берлинале: Доделени наградите на „Шутинг старс“, Благој Веселинов меѓу ѕвездените десет

Во салата на „Берлин палас“ вечерва беа доделени наградите за најдобрите дест млади актери во Европа меѓу кои и на македонскиот актер Благој Веселинов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close