Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија: Судски казни за извоз на хемиско оружје во Сирија

Судот во Антверпен изрече затворски и парични казни против три приватни компании кои извезувале исопропанол во Сирија, хемиска супстанца која се користи за подготовка на нервниот гас сарин, јави дописничката на МИА од Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close