БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Јапонија наскоро ќе отвори амбасада во Косово

Косовскиот претседател Хашим Тачи ја прими денеска државната секретарка за надворешни работи на Јапонија, Тошико Абе, која најави дека нејзината земја наскоро ќе отвори амбасада во Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close