Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Анѓушев: Очекувам годинава Чебрен да стане реалност во енергетскиот и водостопанскиот живот

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев заедно со министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Белград остварија средба со директорот на регионалната канцеларија на Меѓународната финансиска корпорација за Централна и Југоисточна Европа (IFC-International Finance Corporation), Томас Лубек,на која се разговараше за можностите за поддршка од страна на IFC, дел од групацијата на Светска Банка, за реализација на крупни инфраструктурни проекти во енергетиката и во здравствениот сектор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close