0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Американскиот Сенат ќе донесе резолуција за поддршка на Преспанскиот договор

Американскиот Сенат се очекува на почетокот на следната недела да усвои резолуција со која ќе се поддржат активностите на Македонија и на Грција во однос на имплементацијата на Договорот од Преспа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close