0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Американскиот Сенат ќе донесе резолуција за поддршка на Преспанскиот договор

Американскиот Сенат се очекува на почетокот на следната недела да усвои резолуција со која ќе се поддржат активностите на Македонија и на Грција во однос на имплементацијата на Договорот од Преспа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close