БалканБалкан.ПорталБизнис.Портал

Албин Курти допатува во Тирана за да им искаже поддршка на студентите

Лидерот на косовското движење „Самоопределување“, Албин Курти допатува во Тирана, за да изрази поддршка на студентските протести, на кои од денеска им се прдружја и професорите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close