БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија: Пратениците на ДП донесоа одлука за откажување од пратеничките мандати

Парламентарната група на опозициската Демократска партија, која брои 43 пратеници, донесе едногласна одлука за откажување од пратеничките мандати.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close