0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Албанија го поздрави потпишувањето на Протоколот за прием на Македонја во НАТО

Албанските власти го поздравија потпишувањето на Протоколот за членство на Македонја во НАТО, оценувајќи го како чин на  гаранција за безбедноста и стабилноста во регионот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close