Дописници МКДОпштински вести

Акција „Ден без автомобили“ во Гостивар

Гостиварската локална самоуправа најави дека на 11 февруари ќе организира акција „Ден без автомобили“ низ централното градско подрачје, чија цел ќе биде подигање на свеста на граѓаните за намалување на загадувањето на воздухот. Иницијативата ја покрена градоначалникот Арбен Таравари, а ќе се спроведува со полициската станица и невладини организации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close