БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ахмети: Нема промена на ставовите за таксата на увозот од Србија и БиХ

Копретседателот на косовскиот тим за преговори со Србија, лидерот на Социјалдемократската партија (ПСД), Шпенд Ахмети, по денешната средба со државниот врв на Косово, изјави дека ставовите по однос на такста од 100 отсто на увозот од Србија и Босна и Херцеговина остануваат непроменети, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close