0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Џафери во 18:00 часот ќе ги распише претседателските избори

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, согласно законските обврски, денеска во 18:00 часот ќе го потпише решението за распишување на претседателските избори, соопштија од неговиот кабинет.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close