0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери – Пахор: Зајакнувањето на соработката меѓу земјите од Западен Балкан за побезбедна и посигурна Европа

Во рамките на официјалната посета на Република Словенија, претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, оствари средба со претседателот на Република Словенија, Борут Пахор, на која биле упатени честитки за ратификацијата на Преспанскиот договор и усвојувањето на уставните измени, а била реафирмирана и словенечката поддршка за евроинтеграциите на земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close