0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Џафери ги распиша шестите претседателски избори

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери вечерва го потпиша решението за  распишување на шестите претседателски избори кои ќе се одржат на 21 април, како и решенијата за предвремени избори за градоначалници на општините Охрид, Ново Село и Дебар. Тие ќе бидат доставени до Државната изборна комисија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close