0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

„5 до 12“: Независна комисија да ја преиспита психофизичката состојба на згрижените деца

Граѓанската иницијатива „5 до 12“ која ги застапува правата на деца со посебни потреби бара независна експертска комисија да направи реевалуација на психофизичката состојба на децата без родители коишто се згрижени во семејства или во групни домови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close